Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > Pianino Sommerfeld

Pianino Sommerfeld

Pianino Sommerfeld

Pianino Sommerfeld. Legenda polskiego budownictwa pianin!

Pianino Sommerfeld, Polska

Cena 9 900 zł

Model 123, ciemny orzech, półpołysk

Numer seryjny 6408

Rok produkcji 1937

Wymiary (cm): wysokość 123, szerokość 152, głębokość 63

Sommerfeld z przedwojennej Bydgoszczy. Lepszych polskich pianin nie wyprodukowano już nigdy. O marce pisaliśmy już tu.

W środku pianina mechanika najlepsza z najlepszych, czyli Renner. A z góry wygląda to tak.

I jeszcze zobaczmy dół instrumentu po otwarciu dolnych drzwi.

Czy Sommerfeld był polskim Żydem i naprawdę miał na imię Bronisław? A może, jako niemiecki nacjonalista i V Kolumna został zabity podczas „Krwawej niedzieli” w Bydgoszczy? Życiorys tego niezwykłego fabrykanta zawiera wiele fascynujących zagadek. O tym wszystkim pisze w brawurowym artykule największy autorytet w tej dziedzinie — Rościsław Wygranienko.

„Mona Lisa” i „Yesterday” na pianinie Sommerfeld. Posłuchajmy.

 

 

Jeszcze jedna ważna informacja — pianino jest w oryginalnym stanie. Zostało tylko doczyszczone, a mechanizm i klawiatura zostały wyregulowany. Instrument jest nastrojony.

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego gratis i innych gratis! Jesteśmy mobilni. Trzy auta przystosowane do transportu fortepianów i pianin kursują codziennie po całej Polsce.

Jesteśmy w branży muzycznej od 25 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Top