Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > Pianino Blüthner

Pianino Blüthner

PianinoBlüthner. Fortepianmistrzowska  legenda od 1853!

Pianino Blüthner, Niemcy

6 900 PLN

Model 130, czarny , półmat

Nr seryjny 100148

Rok produkcji ok. 1925

Wymiary (cm): wysokość 130, szerokość 150, głębokość 65

 

pianino, o pięknym brzmieniu

 

pianino to posiada dolnotłumikowy mechanizm młoteczkowy.

założone zostały  dwie struny basowe ( 1 chór)

oraz  nowe młoteczki oraz filc tłumikowy25

Juliusz Blüthner założył firmę w roku 1853. Nasz fortepian powstał w czasach największej świetności fabryki z Lipska. Kierowana była ona przez synów założyciela i eksportowała instrumenty na cały świat.

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego gratis! Jesteśmy mobilni. Trzy auta przystosowane do transportu fortepianów i pianin kursują codziennie po całej Polsce.

— Czy marka i kraj pochodzenia fortepianu ma znaczenie? Tak i jest to niezmiernie istotne. Fortepian to owoc wieloletniej, często przekazywanej z pokolenia na pokolenie, tradycji. Proszę zauważyć, że najlepsze marki fortepianów mają nazwę, pochodzącą od nazwiska założycieli firmy: Grotrian Steinweg, Forster, Petrof, Blüthner… W przypadku innych dóbr marki nazwa marki zmienia się zwykle o wiele częściej. Tradycja i renoma — to podstawowe składniki fortepianu czy pianina. Przed laty niemieckie instrumenty produkowane były w Niemczech, szwedzkie w Szwecji itd. Dziś to różnie bywa, większość produkcji przeniesiona zastała z powodu kosztów na daleki Wschód. To już nie ta jakość, co kiedyś. Dlatego proponujemy tylko sprawdzone marki i sprawdzone modele instrumentów.

Jesteśmy w branży muzycznej od 25 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Top