Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > Fortepian Jacob Knudsen

Fortepian Jacob Knudsen

Fortepian Jacob Knudsen

Fortepian Jacob Knudsen, Norwegia, Bergen

Cena 39 000 zł

Model Chippendale, barock 180, brąz półpołysk

Rok produkcji ok.1930

proszę spojrzeć na detale

fortepiany Knudsena brzmia znakomicie

Trochę historii:

Jacob Knudsen AS, fabryka fortepianów, pianin i organów, założona w 1896 roku przez Jacoba Knudsena (1873-1928) z zakładami produkcyjnymi i salonem na  Kong Oscars 41/43 (1898-1917), dzialalnosc handlową prowadził do 1945 roku. W 1917 r. przeniesiona na Daniel Hansens gate 9 Produkcja została wstrzymana w 1974 r. W tym czasie fabryka działała nieprzerwanie dłużej niż jakakolwiek inna norweska fabryka fortepianów.

   Jacob Knudsen kształcił się jako stolarz meblowy wraz z ojcem, a od podstaw uczył się budowy fortepianow i organów we wszystkich fabrykach w Niemczech.  W 1917 wybudował własną fabrykę w Bergen, ktory został rozbudowany w 1928 roku.

Firma wyprodukowala ok. 3 tys.  Instrumentow. 60 salonów  i punktów sprzedaży w Bergen, Oslo i Stavanger.  W 1928 był nadzorowany przez brata Wilhelma, brata Jacoba Knudsena, starszego opiekuna Christen Faye i ojca Fredrika Faye.  Fabryka wyprodukowała łącznie ok. 3 tys.  fortepianow, 9500 pianin  i ok 4000 fisharmonii, 10-12 fortepianow  koncertowych i większą  liczbę  tzw. Grand baby, zwanych też fortepianami kameralnymi  oraz instrumenty zwane  pianetkami. Ten nowy model, o wysokości 80-90 cm, został wprowadzony na rynek w połowie lat 30. i stał się bardzo popularny.  W trudnym czasie nie tylko pomogło to utrzymać koła w ruchu, ale jednocześnie doprowadziło projekt fortepianu do lepszej harmonii z nowym środowiskiem życia w tamtych czasach. Stare, raczej ciężkie i nieporęczne typy fortepianów musiały stopniowo ustąpić miejsca nowej modzie.

Instrumenty Knudsena były solidne i renomowane.  Jeden z fortepianów został specjalnie zbudowany dla kompozytora  Geirr Tveitt, inny dostarczony do kina Forum.  Jacob Knudsen AS był najbardziej dominującą fabryką fortepianów w Norwegii w ostatnim stuleciu, a także dużą fabryką piszczałkowych  organów, dopóki nie zostały one zastąpione przez instrumenty elektryczne.

Instrument gotowy do gry.

Tak brzmi pod palcami pianistki Maji Babyszka

Jsteśmy w branży muzycznej od 30 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województwa pomorskiego i warmińsko – mazurskiego  gratis!

Kontakt 600 131 007
Mirosław Mastalerz, fortepianmistrz, 30 lat doświadczenia w branży

Top