Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > Pianino Hornung & Moller

Pianino Hornung & Moller

Pianino Hornung & Moller —  słynna duńska marka

Cena 4 900 PLN

nr ser 47579

Rok produkcji 1952

Wymiary (cm): wysokość 110, szerokość 144, głębokość 55

Firma fortepianowa Hornung and Møller powstała, gdy C. C. Hornung zbudował swój pierwszy fortepian w 1827 roku, po podróży do Niemiec. Od 1834 r. produkował około 30 fortepianów rocznie iw tym tempie kontynuował produkcję do 1842 r., kiedy to przeniósł produkcję do stolicy Danii, Kopenhagi. W 1851 r. Hans Peter Møller, wspólnik Hornunga, przejął firmę, nadając jej nazwę Hornung & Møller. Po śmierci H. P. Møllera w 1859 r. firmę prowadziła wdowa po nim i jego syn Fredrik. W 1872 roku fabrykę przeniesiono pod adres Bredgade w Kopenhadze, niedaleko pałacu królewskiego.
Konstruktor fortepianów otrzymał oznaczenie „z powołania na duński dwór królewski” w 1843 roku i dostarczał fortepiany dla rodziny królewskiej… w ostatnich latach mieli nawet jeden na królewskim jachcie. W 1907 Hornung & Møller stał się spółką giełdową.Hornung i Møller produkował oprócz fortepianów również  tzw.  „stołowe” (do 1880 r.) i pianina.

Jeden  ze znanych kanadyjskich pianistów opowiedział mi o tej marce: cyt.
„Pamiętam, że słyszałem, że Edvard Grieg był właścicielem Hornung & Møller, podobnie jak Oscar Peterson. Najwyraźniej, gdy moja mama kupowała fortepian w Kopenhadze i zapytała, czy można go wysłać do Kanady, odpowiedź brzmiała: „tak, właśnie wysłaliśmy jeden do Oscara Petersona”W narodowych archiwach Danii można znaleźć numery seryjne wszystkich kiedykolwiek wyprodukowanych Hornung & Møllers;  Firma została zamknięta w lipcu 1972 roku, po zbudowaniu ponad 50 000 instrumentów na przestrzeni lat.

Kierownictwo firmy:

  • 1827-1851: C.C. Hornung
  • 1851-1859: Hans Peter Møller
  • 1859-1917: Frederik Møller
  • 1878-1926: Conrad Møller
  • 1907-1951: Axel R. Møller
  • 1907-1967: Knud Møller
  • 1951-1972: Bjørn Møller

Nasze pianino jest w bardzo dobrym stanie technicznym. Było malo używane.

Ma bardzo dobry mechanizm mloteczkowy.

Pianino przygotowane do gry: przetestowane,

— A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić…Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają! Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja oraz  transport i wniesienie na terenie województw mazowieckiego, pomorskiego i warminsko  – mazurskiego. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Jesteśmy w branży muzycznej od 30 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Gwarancja jakości. Przedstawiamy tylko sprawdzone i wypróbowane przez nas wielokrotnie marki pianin i fortepianów. Działanie każdego instrumentu poddajemy testom i wnikliwej analizie. Dokonujemy wszelkich niezbędnych napraw i korekcji, aby mieć pewność, że instrument będzie bezawaryjnie służył Państwu przez długie lata.

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 30 lat doświadczenia w branży

Top