Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > pianino Hellas w Olsztynie

pianino Hellas w Olsztynie

Pianino Hellas. Małe i nowoczesne, zgrabne i poręczne!

Pianino Hellas, Finlandia

Cena 9 500 PLN

Model Chippendale,  brąz mat

Nr ser. 61342

Rok produkcji 1980

Wymiary (cm): wysokość 108, szerokość 144, głębokość 53

Hellas to instrument wyprodukowany w Finlandii . Marka ta jest jedną z najlepszych marek skandynawskich. W tym egzemplarzu zastosowano japoński mechanizm.

Pianino bardzo mało używane i jest w znakomitym stanie.

Firma Hellas powstała w 1901 roku w Hyvinkää w Finlandii . Jeszcze przed Wojną  została przeniesiona do Helsinek. Od 1951 roku fabryka działała w Nurmijarvi Rajamäki. Nowoczesne  modele pianin ze względu na  jakość dźwięku mogą śmiało konkurować z czołowymi niemieckimi markami. W 2008 roku fabryka zakończyła swoją działalność, a w 2011 roku został zamknięty ostatni sklep firmowy w Kaisaniemi, Helsinki. Marka Hellas obecna na rynku wtórnym kojarzy się z dobrymi instrumentami do nauki gry.

Pięć lat gwarancji.

Transport  i wniesienie na terenie województw mazowieckiego, pomorskiego i warminsko  – mazurskiego.— gratis!

— A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić… Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają ?  Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

Jesteśmy w branży muzycznej od 25 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipup, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 30 lat doświadczenia w branży

Top