Jesteś tu
Strona główna > 6 000 — 7 900 > Pianino August Förster

Pianino August Förster

Pianino August Förster, Niemcy

Cena 8 900 zł

Model Klassik 130, brąz półpołysk

Numer seryjny 46439

Rok produkcji 1922

Wymiary (cm): wysokość 130, szerokość 154, głębokość 65

Duży może więcej! Przed Państwem zawodnik wagi ciężkiej, bywalec arystokratycznych salonów — przedwojenny August Förster model 130. Ze wstydem przyznajemy, że wiele razy pomstowaliśmy na wagę Försterów, wnosząc je na wysokie piętra bez windy. I nawet nasz pianoplan ciężko sapał, choć przecież jest robotem 🙂 Nie ma się zresztą czemu dziwić: pianina August Förster to kawał solidnej roboty! Ciężka, pozłacana niczym epolety carskiego generała, rama z żeliwa najwyższej jakości, oryginalne kołki stroikowe, trzymające strój w żelaznym uścisku, struny nie do zdarcia i potężny rezonans.

Pianino w sam raz do mieszczańskiego salonu, podmiejskiej willi albo wiejskiej posiadłości. Sam styl, charakter!

Lubimy Förstery, a ten jest naprawdę wielce oryginalny. Taki Duży Misiek, ciężki i wysoki, z tubalnym basem i sercem na wierzchu. Opalony na brąz, z oryginalną klawiaturą — wspaniały model pianina!

Förstery trzymają strój znakomicie!

Zanim wygodnie zasiądziemy przed naszym pianinem, warto sobie uświadomić, że przed nami grywali na instrumentach z fabryki Augusta Förstera tacy wielcy mistrzowie jak Siergiej Prokofiew, Ryszard Strauss czy wreszcie Giacomo Puccini! Na Försterze grał też Adrien Brody w filmie Polańskiego „Pianista”. Tak więc chapeau bas!

Pianino przetestowane i nastrojone.

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie całej Polski gratis!

Kontakt 600 131 007

Mirosław Mastalerz, fortepianmistrz, 30 lat doświadczenia w branży

Top