Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > Pianino Broadwood & Sons. Pierwsze pianino tej marki w naszej firmie i najlepsza inwestycja!

Pianino Broadwood & Sons. Pierwsze pianino tej marki w naszej firmie i najlepsza inwestycja!

Pianino Broadwood to bardzo prestiżowa marka

Pianino Broadwood & Sons, Niemcy, czarny połysk

cena  27 000 PLN

Model 119 Klassik czarny połysk

Numer seryjny 225988

Rok produkcji 1920

Wymiary (cm): wysokość 119; szerokość  148; głębokość 58

Z Anglii klasyk nad klasykami, pianino najwyższej możliwej światowej klasy.

Najlepszy czas, aby zainwestować w pianino marki Broadwood.

Broadwood & Sons; jest to najstarsza na Świecie z istniejących obecnie fabryk fortepianów i pianin.

To jedyna firma na świecie, która do dnia dzisiejszego posiada Królewski Certyfikat (Royal Warrant) jako producent instrumentów dla Królowej Elżbiety II.

Mozart, Haydn, Chopin, Beethoven, Liszt … to właśnie ci wielcy kompozytorzy mięli okazję grac  na fortepianach marki Broadwood.

troche historii

Historia firmy Broadwood sięga 1718 r, kiedy 16 letni wówczas Burkat Shudi przybył do Londynu ze Szwajcarii, gdzie w warsztacie Hermana Table rozpoczął praktyki – uczył się budowania klawesynów. W 1728 r. rozpoczął jednak produkcję instrumentów we własnym warsztacie i już w 1729 r. pierwszy klawesyn trafił pod ręce samego Haendla. W 1740 r. dzięki wyprodukowaniu instrumentów dla dworu królewskiego firma otrzymała Royal Warranty. W 1765 r. niespełna 9 letni Mozart zagrał koncert na klawesynie Broadwood. W 1773 r Burkat Shudi zmarł, zdążył jednak przekazać zarządzanie firmą swojemu synowi oraz pasierbowi Johnowi Broadwoodowi. 
Od 1784 r Broadwood produkował więcej pianin i fortepianów niż klawesynów. W 1793 r. zakończono produkcję klawesynów. 
W 1842 r wnuk założyciela Thomas doprowadził fabrykę w Horseferry Road, w hrabstwie Westminster do dużych możliwości produkcyjnych. Jako 12 w rankingu wielkości zakład w Londynie wyprodukował aż 2500 fortepianów. W 1856 r fabryka spłonęła, ale produkcję kontynuowano, aby odbudować zakład. W 1902 r fabryka została przeniesiona do Old Ford w hrabstwie Hackney, a zarządzanie przejął Cuthbert Heath – brat żony dziedzica Broadwood. W czasie Pierwszej Wojny Światowej fabrykę przekazano do produkcji samolotów. Podczas dwudziestolecia  międzywojennego zakład został przeniesiony do Hendon, a kolejny, niezależny został otwarty w Acton w 1939 r. W 2003 r. niewielka fabryka została otwarta w Moss w Norwegii. Od 2008 r. zarządzanie spółką przejmują dr Alastair Laurence i jego syn Sam Laurence, a w Finchcocks, Goudhurst, w hrabstwie Kent powstaje warsztat.


Gwarancja jakości. Przedstawiamy tylko sprawdzone i wypróbowane przez nas wielokrotnie marki pianin i fortepianów. Działanie każdego instrumentu poddajemy testom i wnikliwej analizie. Dokonujemy wszelkich niezbędnych napraw i korekcji, aby mieć pewność, że instrument będzie bezawaryjnie służył Państwu przez długie lata.

Jesteśmy w branży muzycznej od 30 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie Polski gratis! Kontakt 600 131 007Mirek, fortepianmistrz, 30 lat doświadczenia w branży

Top