Jesteś tu
Strona główna > 5500 > Pianino Danemann

Pianino Danemann

Pianino Danemann, Anglia

Model 116,  mahoń półpołysk

cena 4 900 PLN

Rok produkcji ok. 1980

Wymiary (cm): wysokość 116, szerokość 146 głębokość 60

instrtument jest w oryginalnym stanie i nie wymaga żadnych napraw ani remontu

Danemann Pianos to brytyjski producent pianin, pierwotnie z siedzibą w Islington w Londynie. W latach 1893-1980 produkowali szeroką gamę piani io fortepianów w tym również model koncertowy.

oto brzmienie koncertowego fortepianu Danemann:

Danemann reprezentowali brytyjską branżę fortepianową w najlepszym wydaniu. Stosował mechanizmy Rennera i Schwandera. Wśród ich klientów były brytyjskie ambasady, Kompanie transatlantyckie i wiele instytucji edukacyjnych. Ich pianina i  fortepiany były eksportowane na cały świat, w tym wersje tropikalizowane do Indii i Afryki. Firma wykonywała również pianina dla innych firm, w tym dla Pohlmanna. Wiele przykładów tych pianin można znaleźć w Wielkiej Brytanii. Pianina Danemann były dostarczane do szkół i uczelni na całym świecie.

William Danemann szkolił się u Johna Brinsmeada z Londynu, zanim założył swoją firmę w 1893 roku na Northampton Street w Islington.

Po II wojnie światowej firma skoncentrowała swoje wysiłki na wytwarzaniu instrumentów o bardzo wysokiej jakości, a nie na dostarczaniu na rynek masowy. Zostały zbudowane z najlepszych dostępnych wówczas materiałów.

Mężczyźni mają powody, by wyglądać na zadowolonych z siebie; od lat 50 -tych  Danemann był jednym z największych londyńskich producentów fortepianów. Fortepian koncertowy został zamówiony przez nową Royal Festival Hall w 1951 roku, a „buduarowe” fortepiany można było znaleźć w brytyjskich ambasadach we wszystkich częściach świata. Być może firma była najbardziej znana ze szkolnych słupków, które były produkowane w setkach dla władz oświatowych, w tym starej London County Council.

W 1963 roku Stanley Murdoch, kupiec fortepianów dla Harrodsa, zlecił firmie W. Danemann and Company zbudowanie „najlepszego pianina na świecie”; rezultatem był HS2 oparty na klasycznym pionie Danemanna.

W 1963 roku Stanley Murdoch, kupiec fortepianów dla Harrodsa, zlecił firmie W. Danemann and Company zbudowanie „najlepszego pianina na świecie”; rezultatem był HS2 oparty na klasycznym pionie Danemanna.

W 1982 Broadwood kupił fabrykę  Danemann i. W 1985 firma została zakupiona przez Gardner Pianos w Cardiff, czyniąc z Gardners pierwszych walijskich producentów fortepianów. Wyprodukowali około 350 fortepianów Danemann w Walii do czasu zaprzestania produkcji w 1994 roku.

Tim Danemann, prawnuk założyciela, obecnie zarządza pianinami Tim Danemann, zajmując się renowacją, strojeniem i sprzedażą pianin z siedzibą w Ashprington w Devon.

W 2015 roku Gardners sprzedał prawa do nazwiska Danemann. Danemann Pianos jest obecnie własnością Broughton Piano Ltd, Biuro Danemann Pianos znajduje się w Drayton, Worcestershire, a instrumenty są produkowane w Chinach od 2017 roku. Nowe fortepiany Danemann mają to samo logo, co fortepiany produkowane w Wielkiej Brytanii, ale nie zawierają żadnych projektów ani wpływów oryginalnej firmy Danemann.

I tu niestety kończy się świetność marki  Danemann. O chińskich wyrobach nie będę się wypowiadał.

Dawno temu upiłem podobne pianino Danemana, które kiedyś pływało na Transatlantyku  Batory, sprzedałem go potem pianiście, który kocha go do tej pory. Miało piękne, ciepłe i bogate brzmienie, które jest synonimem najlepszej jakości instrumentów europejskich. Dotyk jest lekki i czuły, a ton znacznie przewyższa to, czego można oczekiwać od fortepianu o długości  do 180 cm.

I takie jest  właśnie to pianino. Na razie stoi w naszym magazynie w Gdańsku ale już w najbliższym czasie  przywiozę go do Salonu na Chmielnej 9 w Warszawie.

— A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić…Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają! Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja oraz  transport i wniesienie na terenie województw mazowieckiego, pomorskiego i warminsko  – mazurskiego. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Jesteśmy w branży muzycznej od 30 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 30 lat doświadczenia w branży

Top