Jesteś tu
Strona główna > 5500 > Pianino Eduard Seiler

Pianino Eduard Seiler

Pianino Seiler. Legendarne niemieckie pianino z najlepszych lat legnickiej fabryki.
Zachowane do dziś przedwojenne Seilery nadal zachwycają!

Pianino Seiler, Niemcy

Cena 5 900 zł

Model Klassik 130, brązowy

Numer seryjny 50098

Rok produkcji 1917

Wymiary (cm): wysokość 130, szerokość 151, głębokość 65

Wystarczy zapytać dowolnego stroiciela o pianino Ed. (to jest skrót od Eduarda) Seiler, a ten bez wątpienia z uznaniem kiwnie głową! Tak, to bez wątpienia jedna z najlepszych europejskich marek. Czterystu trzydziestu pracowników w latach międzywojennych,  największa wytwórnia we wschodnich Niemczech, wielkie place i budynki w Legnicy i innych niemieckich miastach.

Brązowe, potężne, ze złotymi elementami — nasze pianino prezentuje się wspaniale! Zachowane do dziś przedwojenne Seilery nadal zachwycają swoim niezwykłym brzmieniem i jakością wykonania. W środku tego modelu znajdziemy, znakomicie zachowaną, mechanikę renomowanej firmy Langer.

O Seilerach, Legnicy i o tym, co było dalej z fabryką doskonale napisał Rościsław Wygranienko, najwybitniejszy w Polsce znawca i popularyzator wiedzy o pianinach i fortepianach w artykule pt. „Produkcja pianin i fortepianów w Legnicy przed 1945 rokiem”. Panu Rościsławowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i najwyższej formy fortepianmistrzowskiej! ♥

Poznajmy też twórcę sukcesu Seilera w latach 20 ubiegłego wieku. Oto zięć Johanna Seilera — Anton Seiler-Dütz. Poprowadził on firmę do „größten Pianofortefabrik Ostdeutschlands“ (największej fabryki pianin we Wschodnich Niemczech). Jak się okazało, Seilerowie mieli nie tylko głowę do interesów, ale też do wydawania swoich córek za zdolnych biznesmenów 😉  A  ambasadorami marki byli wtedy wielcy kompozytorzy i śpiewacy: Enrico Caruso, Arthur Nikisch i Ruggiero Leoncavallo.

A tak zapewne musiało być zapakowane kiedyś nasze pianino.

Nasze pianino kosztowało, w wersji podstawowej, 1475 reichmarek. Nie było to mało, bo około 5200 euro, przeliczając na dzisiejszą wartość. Stanowiło to wtedy, mniej więcej, ponad półroczną pensję urzędnika albo nauczyciela. Ale marka Seiler to była potęga: największa wytwórnia fortepianów i pianin we wschodnich Niemczech, medale na wystawach na całym świecie.

Teraz, za podobne pianino Seilera, ale jednak już chińskie 😉 , trzeba zapłacić co najmniej 15500 euro…

— Dlaczego pełnosprawne, używane pianino akustyczne jest dobrym wyborem? Pianina, w odróżnieniu np. od samochodów, nie tracą tak na wartości w miarę upływu lat. Wręcz przeciwnie: dobrze utrzymane, osiemdziesięcioletnie niemieckie pianino może być lepsze, niż nowe, pochodzące na przykład z Chin. Podstawą wartości pianina są wysokiej jakości materiały, precyzja wykonania i fortepianmistrzowska tradycja.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja, transport i wniesienie. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Jesteśmy w branży muzycznej od 25 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw:  warmińsko-mazurskiego, pomorskiego gratis!

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 25 lat doświadczenia w branży

Top