Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > Pianino Förster

Pianino Förster

Pianino Förster. Wysokie, wspaniałe pianino z najlepszych lat niemieckiej fabryki. Takich Försterów już się nie produkuje, to klasyk nad klasykami!

Pianino August Förster, Niemcy

Cena 10 000 zł

Model Klassik 140, czarny półmat satyna

Numer seryjny 41737

Rok produkcji 1915

Wymiary (cm): wysokość 140, szerokość 154, głębokość 65

Poznając kogoś bliżej wypadałoby poznać też jego rodziców. Oto oni, wnukowie Augusta, założyciela firmy: Gerhard i Manfred Försterowie. Pierwszy z nich to genialny konstruktor fortepianów i pianin, drugi  — błyskotliwy biznesmen i wizjoner. Za ich czasów powstały rewolucyjne konstrukcje instrumentów, a z fabryki z Löbau koło Zgorzelca wychodziły najlepsze modele pianin.

Zanim wygodnie zasiądziemy przed naszym pianinem, warto sobie uświadomić, że przed nami grywali na instrumentach z fabryki Augusta Förstera tacy wielcy mistrzowie jak Siergiej Prokofiew, Ryszard Strauss czy wreszcie Giacomo Puccini! Na Försterze grał też Adrien Brody w filmie Polańskiego „Pianista”. Tak więc chapeau bas!

Förster to jedna z naszych ulubionych marek! Ten jest jak duża, elegancka limuzyna: potężny, komfortowy, ze sporym zapasem mocy i rezonansu. Gładka, jedwabista praca wszystkich klawiszy i niezwykła żywotność silnika pianina — mechanizmu młoteczkowego, doskonała amortyzacja dźwięków, czarna lśniąca solidna obudowa!

Obejrzyjmy detale pianina, a potem zapraszamy za klawiaturę i…  w drogę, w przepiękną muzyczną podróż!

 

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, a także innych — gratis!

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 25 lat doświadczenia w branży

Top