Jesteś tu
Strona główna > do 4500 > Pianino Hindsberg, Dania

Pianino Hindsberg, Dania

Pianino Hindsberg, Dania

Cena 5 900 zł

Model Klassik 130, czarny półmat

Rok produkcji 1930

Wymiary (cm): wysokość 130, szerokość 154, głębokość 65

Najpierw trochę historii:

W 1853 roku pianista Anton Reé wystąpił do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o pozwolenie na budowę fabryki fortepianów wspólnie z lutnikiem Ludwigiem Wulffem. Nazwą będzie Ludwig Wulff & Co. Po raz pierwszy Dania doświadczyła sformalizowanej współpracy między producentem a artystą.

Firma uczestniczy w kilku wystawach w latach 60. XIX wieku, cieszy się uznaniem i otrzymuje kilka medali. Po śmierci Ludwiga Wulffa w 1878 r. fabrykę przejmuje  Harald Theodor Peter Hindsberg, zwiększając liczbę pracowników do 27. W tym czasie jest to druga co do wielkości fabryka fortepianów w Danii.
 W latach 1880-1892 Hindsberg używa zarówno własnego nazwiska, jak i następcy Ludwiga Wulffa. Georg Carl Hindsberg zmarł w 1917, a Harald Theodor Peter Hindsberg zmarł w 1921, po czym firmę kontynuował Emil Georg Johannes Hindsberg. Po jego śmierci w 1940 roku firmę kontynuowała wdowa Martha Hindsberg. 1952 firma zostaje sprzedana Andreasowi Christensenowi. Działała jako niezależna A/S do późnych lat 70., kiedy to połączyła się z Andreasem Christensenem A/S. Hindsberg zostaje sprzedany w 1987 roku firmie fortepianowej Juhl-Sørensen, który nadal jest jej właścicielem.

Model pianina łudząco podobny do  Steinwaya modelu K

jak to możliwe?

Otóż po śmierci Haralda Theodora Petera Hindsberga w 1921 roku i za sprawą Emila Georga Johannesa Hindsberga stojącego na czele firmy rozpoczęto  kopiowanie Steinwayów. Fakt, że Steinway nie opatentował w Danii swoich innowacji, umożliwił to kopiowanie całkiem legalnie.

Z oryginalnych rysunków konstrukcyjnych z tego okresu wynika zatem, że modele fortepianów  Hindsberga: H1, H2, H3 i H5 w warunkach pomiarowych są identyczne z modelami D, B, A i S Steinwaya.
Jedynie model H4 nie jest podobny do modelu Steinwaya.
Chociaż warunki pomiaru były identyczne jak w Steinwayu, sama metoda wytwarzania była znacząco inna.

Podobnie jak większość innych producentów, Hindsberg budował fortepiany „od środka na zewnątrz”, podczas gdy Steinway opatentował metodę produkcji „od zewnątrz do wewnątrz”.
Chociaż Hindsberg udoskonalał technikę kopiowania przez lata 20., aż do śmierci Emila Hindsberga w 1940 r., co oznaczało, że większość profesjonalnych artystów wolała instrumenty koncertowe Hindsberga od innych duńskich producentów, istniała znacząca różnica w charakterze i głośności dźwięku w porównaniu z podobnymi modelami Steinwaya.

Pianino przygotowane do gry: przetestowane,

— A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić…Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają! Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja oraz  transport i wniesienie na terenie województw mazowieckiego, pomorskiego i warminsko  – mazurskiego. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Jesteśmy w branży muzycznej od 30 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Gwarancja jakości. Przedstawiamy tylko sprawdzone i wypróbowane przez nas wielokrotnie marki pianin i fortepianów. Działanie każdego instrumentu poddajemy testom i wnikliwej analizie. Dokonujemy wszelkich niezbędnych napraw i korekcji, aby mieć pewność, że instrument będzie bezawaryjnie służył Państwu przez długie lata.

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 30 lat doświadczenia w branży

Top