Jesteś tu

Pianino Ibach

Pianino Ibach, Niemcy

Model 105 czarny półmat

instrument zarezewowany

Rok produkcji 1958

Wymiary (cm): wysokość 105 szerokość 141, głębokość 55

Instrument w  bardzo dobrym stanie, o niewielkim zużyciu młoteczkow.

Zgrabny i nieduży,  ustawny, oczarny przybysz z Zagłębia Ruhry. Szlachetne urodzenie — najstarsza, ponad dwustuletnia niemiecka marka. W środku nienaganna mechanika Rennera.

pianino posiada niezwykle funkcjonalny moderator  włączany ręcznie pod stołem klawiaturowym

Pianisci, ktorzy testowali to pianino określili je jako „cudowne do ćwiczeń” ze względu na precyzyjna mechanikę. Mimo swego niskiego wzrostu dźwięk pianina jest przyjazny dla ucha.
Struny, mostki w stanie bardzo dobrym.

Nie o każdej fabryce pianin pisze się serię książek. Ale o Ibachu tak!. Ponad  200 lat tradycji zobowiązuje.

tutaj trochę historii

Fabryka fortepianów, pianin i organów Rud. Ibach Sohn, Barmen

oraz  strona firmowa:

Home

kilka razy  nasze pianino wypozyczane było na koncerty, m.in. dla Hani Rani

Pianino przygotowane do gry: przetestowane,

— A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić…Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają! Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja oraz  transport i wniesienie na terenie województw mazowieckiego, pomorskiego i warminsko  – mazurskiego. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Jesteśmy w branży muzycznej od 30 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Gwarancja jakości. Przedstawiamy tylko sprawdzone i wypróbowane przez nas wielokrotnie marki pianin i fortepianów. Działanie każdego instrumentu poddajemy testom i wnikliwej analizie. Dokonujemy wszelkich niezbędnych napraw i korekcji, aby mieć pewność, że instrument będzie bezawaryjnie służył Państwu przez długie lata.

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 30 lat doświadczenia w branży

Top