Jesteś tu
Strona główna > do 3 900 > Pianino Legnica

Pianino Legnica

pianino Legnica, Polska

Cena 3 500 zł

Model M 115,  brąz połysk

Nr ser  52185

Rok produkcji 1974

Wymiary (cm): wysokość 115, szerokość 145, głębokość 57

 

Legnicka Fabryka Fortepianów i Pianin – wytwórnia pianin oraz fortepianów, która powstała w 1947 roku na terenach fabryki Eduarda Seilera. Produkowała głównie pianina marki Legnica a także instrumenty na eksport ze znakiem firmowym Offberg. istniała do 1998 roku.

W 1992 odkupiła znak firmowy T. Betting od Janusza Bettinga, spadkobiercy Theodora Bettinga. W 1990 r. dawny jej właściciel chciał częściowo wykupić budynki i maszyny należące do legnickiej wytwórni. Pragnął, by znów produkowano tam pianina i fortepiany z logiem Ed. Seiler. Nie udało mu się to i wytwórnia upadła pod koniec 1998 r. Później na jej terenie znajdował się salon meblowy oraz zakład zajmujący się produkcją bielizny z bawełny.

 

 

Nasze pianino pochodzi z najlepszych lat produkcji.   Było mało używane i dlatego oferujemy je państwu.

— A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić…Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają! Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja, transport i wniesienie. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego gratis!

Kontakt 600 131 007

Mirosław Mastalerz, fortepianmistrz, 30 lat doświadczenia w branży

Top