Jesteś tu
Strona główna > 6 000 — 7 900 > Pianino Niendorf

Pianino Niendorf

Pianino Niendorf

Pianino Niendorf. Wysokie, czarne niemieckie pianino przedwojenne!

Pianino Niendorf, Niemcy

Cena 6 900 zł

Model 2P, czarne, politura połysk

Numer seryjny 21595

Rok produkcji 1923

Wymiary (cm): wysokość 131, szerokość 155, głębokość 65

Z tym pianinem wiąże się bardzo ciekawa historia! Otóż wyprodukowane  zostało już po wielkim pożarze fabryki w roku 1921, kiedy fabrykę odbudowano ze zgliszcz. Firma powstała w roku 1896, założona przez braci Hermanna i Karola Niendorfów i miała niezwykle burzliwą historię. Od razu osiągnęła wielki sukces, większość produkcji eksportując do Ameryki Południowej. Potem jednak nastąpił kryzys i fabryka zbankrutowała w roku 1938. Została wykupiona, ale marka Niendorf przetrwała. Po wojnie, aż do roku 1972, firma opierała się nacjonalizacji. Niestety, władze ówczesnej NRD na siłę upaństwowiły zakład i odtąd produkował on słabej klasy pianino-meble pod różnymi markami. Ale teraz firma ma się dobrze! Niendorf istnieje w Luckenwalde, 50 kilometrów na południe od Berlina. Niendorf Flügel- und Klavierfabrik GmbH produkuje znakomite modele pianin i wystawia swoje instrumenty na targach. Tu ciekawostka — w ofercie Niendorfa ciągle znajduje się pianino o tej samej wysokości, co nasze 🙂 I reklamowane jest jako model „o sile małego fortepianu”.

Czarne, wysokie pianino Niendorf z siłą małego fortepianu może rozbrzmiewać i w Państwa salonie!

to pianin o zagrało w filmie ” Ikar. Legenda Mietka Kosza”

 

— Dlaczego pełnosprawne pianino akustyczne jest dobrym wyborem?

Pianina, w odróżnieniu np. od samochodów, nie tracą tak na wartości w miarę upływu lat. Wręcz przeciwnie, dobrze utrzymane, osiemdziesięcioletnie niemieckie pianino może być lepsze, niż nowe, pochodzące na przykład z Chin. Podstawą wartości pianina są wysokiej jakości materiały, precyzja wykonania i fortepianmistrzowska tradycja.

— Czy marka i kraj pochodzenia pianina ma znaczenie?

Tak i jest to niezmiernie istotne. Pianino to owoc wieloletniej, często przekazywanej z pokolenia na pokolenie, tradycji. Proszę zauważyć, że najlepsze marki pianin maja nazwę, pochodzącą od nazwiska założycieli firmy: Grotrian Steinweg, Forster, Schimmel, Petrof… W przypadku innych dóbr marki nazwa marki zmienia się zwykle o wiele częściej. Tradycja i renoma — to podstawowe składniki pianina. Przed laty niemieckie pianina produkowane były w Niemczech, szwedzkie w Szwecji itd. Dziś to różnie bywa, większość produkcji przeniesiona zastała z powodu kosztów na daleki Wschód. To już nie ta jakość, co kiedyś. Dlatego proponujemy tylko sprawdzone marki i sprawdzone modele pianin.

— A może najlepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić…

Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie i zagrają 😉 Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć pod pachę torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina?

Gwarancja, transport i wniesienie. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

W branży muzycznej jesteśmy od ponad 25 lat!

Specjalizujemy się również w dostarczaniu fortepianów na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Jesteśmy mobilni. Trzy auta przystosowane do transportu fortepianów i pianin kursują codziennie po całej Polsce.

Na pianino Niendorf udzielamy pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego gratis!

Kontakt 600 131 007

Mirek, fortepianmistrz, ponad 25 lat doświadczenia w branży

Top