Jesteś tu
Strona główna > do 4500 > pianino Nylund białe

pianino Nylund białe

Pianino Nylund & Son, Szwecja

Cena 4 500 zł

Model  106,  biały półmat

Nr ser  13652

Rok produkcji 1965

Wymiary (cm): wysokość 106, szerokość 138, głębokość 54

 

 

pianino Nylund & Son wyprodukowane w miejscowości Uppsala.

Pianino wyposażone jest w najlepszy niemiecki mechanizm Renner. Instrument przez poprzednich właścicieli  był mało eksploatowany.

 

 

 

Emil Nylund założył firmę w 1906 roku, produkując organy i pianina.
Firma znajdowała się wówczas w Vretgränd w Uppsali pod nazwą Emil Nylund

Firma rozrosła się i wkrótce lokal w Vretgränd stał się zbyt mały. W 1927 r. Firma przeniosła się do nowego budynku fabryki na Alsikegatan, gdzie działalność jest nadal prowadzona. Nadszedł czas, aby  syn Emila ,  Martin Nylund przejął firmę, która odniosła wielki sukces. Produkcja wzrosła.

Lata 60 – te  były dekadą, kiedy produkcja wynosiła około 1000 fortepianów rocznie. Nylund przejął  Fabrykę pianin Löfbergs w Sztokholmie.

W latach 70. czasy stały się trudniejsze ze względu na rosnące koszty pracy i konkurencję ze strony krajów o niskich kosztach. To wnuk Emila  Bo Nylund musiał zmierzyć się z wyzwaniem. Firma była teraz w trzeciej generacji konstruktorów pianin.. Bo Nylund, w trudniejszych czasach, rozpoczął poważną restrukturyzację. Firma przetrwała trudne lata, a Bo Nylund kontynuował rozwój firmy dzięki wielu nowym projektom,  kontynuował prowadzenie firmy aż do śmierci w 1995 roku

 

Firma Nylund & Son jest dziś prowadzona przez Görana Lundahla (kolegę Bo Nylunda od 1991 r.)
i rodzina Bo Nylunda reprezentowana przez Monikę Nylund.

— A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić…Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają! Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja, transport i wniesienie. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego gratis!

Kontakt 600 131 007

Mirosław Mastalerz, fortepianmistrz, 30 lat doświadczenia w branży

Top