Jesteś tu
Strona główna > do 3 900 > Pianino Otto Bach

Pianino Otto Bach

Pianino Otto Bach, Niemcy

Cena 4 900 zł

Model Klassisk 107,  orzech półpołysk

Nr ser 197387

Rok produkcji 1968

Wymiary (cm): wysokość 106, szerokość 140, głębokość 53

 

fabryka piani Otto Bach, założona przez pewnego niemieckiego konstruktora pianin o nazwisku Dietmann, która istniała od połowy lat pięćdziesiątych do lat osiemdziesiątych.

Instrumenty te były produkowane na licencji firmy Rud. Ibach na rynek RPA.

Konstrukcja pianina nie jest typowa dla Ibacha, mimo to ma  czysty dźwięk charakterystyczny dla Ibacha, a akcja mechanizmu Rennera jest perfekcyjna.

 

 

 

tak brzmi pianino Otto Bach

 

— A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić…Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają! Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja, transport i wniesienie. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego gratis!

Kontakt 600 131 007

Mirosław Mastalerz, fortepianmistrz, 30 lat doświadczenia w branży

 

 

 

Top