Jesteś tu
Strona główna > do 4500 > Pianino Perzina

Pianino Perzina

Pianino Perzina z Niemiec. Solidne, przedwojenne pianino legendarnej marki!

Pianino Perzina, Niemcy

Cena 4 900 zł

Model Klassik 130, brąz

Numer seryjny 13713

Rok produkcji 1910

Wymiary (cm): wysokość 128, szerokość 151, głębokość 63

A wszystko zaczęło się upalnego dnia w Schwerinie, 1 lipca 1871 roku. Bracia Juliusz Perzina i Albert Perzina (stąd nazwa Gebr. Perzina) postanowili założyć fabrykę fortepianów i pianin. Bracia nie próżnowali: już wkrótce ich firma rozrosła się…

…założyli własny Perzina Hall, zostali oficjalnym dostawcą dworu królewskiego w Holandii, otrzymywali nagrody i honory. Bracia Perzina byli największymi producentami pianin i fortepianów w północnych Niemczech. A do reklam zatrudnili słynną meklemburską piękność, która pozowała, w śmiałych pozach, z harfą nad Bałtykiem 😉 Tak, Gebr. Perzina to była potęga!

Nasze pianino Perzina to model przedwojenny, ze szlachetnym wspaniałym rodowodem i o takimże brzmieniu. Nieczęsto spotyka się już takie instrumenty: inne, solidniejsze niż obecnie materiały i zupełnie inna filozofia tworzenia — liczyła się muzyka i piękno oraz solidność i trwałość wykonania. Dziś Perziny wytwarza się w Chinach, nie są to wcale złe pianina, ale to już nie jest to samo 🙂

A w środku Perziny przytulnie: przedwojenny ład i porządek.

I na koniec zagadka: w jakim filmie zagrały pianina Perzina?

— Czy marka i kraj pochodzenia pianina ma znaczenie? Tak i jest to niezmiernie istotne. Pianino to owoc wieloletniej, często przekazywanej z pokolenia na pokolenie, tradycji. Proszę zauważyć, że najlepsze marki pianin maja nazwę, pochodzącą od nazwiska założycieli firmy: Grotrian Steinweg, Forster, Schimmel, Petrof, czy właśnie Perzina.  W przypadku innych dóbr marki nazwa marki zmienia się zwykle o wiele częściej. Tradycja i renoma — to podstawowe składniki pianina. Przed laty niemieckie pianina produkowane były w Niemczech, szwedzkie w Szwecji itd. Dziś to różnie bywa, większość produkcji przeniesiona zastała z powodu kosztów na daleki Wschód. To już nie ta jakość, co kiedyś. Dlatego proponujemy tylko sprawdzone marki i sprawdzone modele pianin.

Pianino Perzina objęte jest pięcioletnią gwarancją.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego gratis!

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 25 lat doświadczenia w branży

Top