Jesteś tu
Strona główna > Pianina Petrof > Pianino Petrof

Pianino Petrof

Pianino Petrof. Oryginalny, renomowany Petrof. Tylko siąść i grać!

Pianino Petrof, Czechosłowacja

Cena 5 900 zł

Model 114 Chippendale, orzech półmat

Numer seryjny 62902

Rok produkcji 1947

Wymiary (cm): wysokość 114, szerokość 141, głębokość 53

Wśród wysokiej jakości instrumentów cenionych na całym świecie wymienia się pianina oraz fortepiany Petrof. Wyróżniają się one wyjątkowym brzmieniem, którym wprawiają w zauroczenie zarówno pianistów, jak i słuchających.

 

Stary dobry, oldskulowy Petrof, klasyka nad klasykami!

Pianina Petrof

Firma została utworzona w roku 1865 przez Antoniego Petrofa. Przedsiębiorstwo prężnie się rozwijało, zwiększając zasięg swojej działalności. Pierwszy instrument oznaczony logo marko został wyeksportowany w 1894 roku. Po śmierci Antoniego Petrofa zarząd nad przedsiębiorstwem przejęli jego synowie. W 1928 roku wraz z amerykańską firmą Steinway otwarta została filia w Londynie. Firma zdobyła wiele nagród i odznaczeń. Przedsiębiorstwo istnieje do dziś, jest marką cenioną i rozpoznawaną na całym świecie. Od 2001 roku przedsiębiorstwem zarządza Zuzana Ceralova Petrofova, która jest przedstawicielką piątego pokolenia rodziny Petrof.

Podkreślić należy fakt, że pianina tego twórcy to wyjątkowa marka tworząca instrumenty, których dźwięk jest pełny i wyrazisty oraz przepełniony urokiem. Konstrukcja instrumentów jest zachwycająca, wygląd perfekcyjny. Przedsiębiorstwo Petrof dba o każdy szczegół w produkcji swoich instrumentów.

Vážený pane, Vážená paní! Na EXPO Brusel 1958 ocenění zlatou medailí za koncertní křídlo Petrof! Nie było lepszych pianin w dawnym bloku wschodnim. Nic więc dziwnego, że te nawet wcześniejsze, przed reprywatyzacją fabryki w Hradec Králové, cieszą się uznaniem i popularnością na całym świecie.

 

Są miłośnicy nowoczesnego, szklanego, „elektrycznego” brzmienia azjatyckich instrumentów. Są też zwolennicy gładkości, jedwabistości i romantycznych porywów. I właśnie dla nich są Petrofy! O tym przepięknie pisał najwybitniejszy w Polsce znawca zabytkowych i współczesnych instrumentów klawiszowych, Rostisław Wygranienko.

Pianino przetestowane, wyregulowane, nastrojone technicznie i optymistycznie! Czy również nasz model posiada reklamowany przez producenta, słynny „romantic sound”? O tym już muszą Państwo przekonać się sami!

Pięć lat gwarancji.

— Czy marka i kraj pochodzenia pianina ma znaczenie? Tak i jest to niezmiernie istotne. Pianino to owoc wieloletniej, często przekazywanej z pokolenia na pokolenie, tradycji. Proszę zauważyć, że najlepsze marki pianin mają nazwę, pochodzącą od nazwiska założycieli firmy: Grotrian Steinweg, Forster, Schimmel, Petrof, Feurich… W przypadku innych dóbr marki nazwa marki zmienia się zwykle o wiele częściej. Tradycja i renoma — to podstawowe składniki pianina. Przed laty niemieckie pianina produkowane były w Niemczech, szwedzkie w Szwecji itd. Dziś to różnie bywa, większość produkcji przeniesiona zastała z powodu kosztów na daleki Wschód. To już nie ta jakość, co kiedyś. Dlatego proponujemy tylko sprawdzone marki i sprawdzone modele pianin.

Jesteśmy w branży muzycznej od 25 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, a także innych — gratis!

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 25 lat doświadczenia w branży

Top