Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > Pianino Romhildt,

Pianino Romhildt,

Pianino marki Romhildt, czarny półmat

Nr ser. 5649

Rok prod. 1904

cena instrumentu 11.000 zł

Wymiary:

Wysokość 130 cm

Długość 154 cm

Głębokość  68 cm

Pianino jest po generalnym remoncie

 

Trochę historii.

Weimar stał się „Europejskim Miastem Kultury”. Słusznie – Lucas Cranach – Johann Sebastian Bach – Johann Wolfgang Goethe – Friedrich Schiller  –  Franciszek Liszt, którego obawiali się niektórzy twórcy fortepianów, ponieważ nie każdy instrument mógł wytrzymać jego styl gry.

Czy nadworny dyrygent  Großherzogs Sachsen-Weimar znał warsztat Louisa Römhildta?

Louis Friedrich Römhildt urodził się w 1817 r., Przybył do Weimaru w 1839 r. I założył tam własną firmę w 1845 r. Początkowo pracując sam lub z czeladnikiem, fabrykę zbudowano dopiero  pod kierownictwem jego syna, Carla Maxa Louisa Römhildta.

W listopadzie 1880 r. został wyprodukowały 500 instrument.

Römhildt zarejestrował 2 fortepiany na wystawę w Halle w 1881 roku oraz  wystawił 1 fortepian koncertowy w Nordhausen.

Założyciel L. Römhildt zmarł w 1890 roku. A co z firmą?

„Przedsiębiorstwo nieżyjącego już producenta fortepianów dworskich L. Römhildta w Weimarze jest obecnie w likwidacji. … W przypadku znalezienia kupca fabryka powinna zostać sprzedana w całości. […] W wyniku uchwały zgromadzenia wierzycieli biznes będzie kontynuowany w celu jego likwidacji lub, jeśli to możliwe, sprzedaży ”.

Sąd rejonowy ogłosił rok później, że „Römhildt-Pianofortefabrik A.-G.” została wpisana do rejestru handlowego.

W 1896 r. Oscar Schemelli został dyrektorem handlowym.

„Niezwykle silny popyt na niemieckie fortepiany na rynku światowym, który w minionym roku wciąż wzrastał, wymusił przy różnych okazjach konieczność rozbudowy fabryk. W ten sposób Römhildt Pianofortefabrik A.-G. W Weimarze, aby móc sprostać nadzwyczajnym wymaganiom, podjęli się znaczącej rozbudowy całej swojej fabryki ”. Całkowicie nowa, duża, czteropiętrowa fabryka z parą i odpowiednim systemem suszenia drewna została sfinansowana przez udziałowców firmy. „Komisja składająca się z czterech osób, w tym dwóch dyrektorów Schemelli i Vetterling, bada obecnie wyposażenie operacyjne większych fabryk fortepianów i branż pokrewnych,w celu zaprojektowania nowego systemu zgodnie z wymaganiami nowoczesnej technologii ”.

Nowy budynek został zaplanowany w 1897 roku przy Ettersburger Strasse.

W 1899 r. Do weimarskiego rejestru handlowego została wpisana: Uchwałą walnego zgromadzenia firma otrzymała nazwę: „Römhildt-Pianofortefabrik Aktiengesellschaft zu Weimar”. Niedługo później Paul Neuschild został członkiem zarządu A.-G.

Krótko po przełomie XIX i XX wieku co roku wytwarzano dobre 500 instrumentów.

W październiku 1902 r. Do rejestru handlowego wpisano, że pełnomocnictwo dla biznesmena Johannesa Schmidta wygasło, a pełnomocnictwo zostało udzielone przedsiębiorcy Albertowi Tschirpe.

W 1904 r. Ukazał się nowy katalog eksportowy w języku „niemiecko-francusko-włosko-hiszpańskim”. Zaprezentowano tu 2 modele fortepianów i 11 pianin, w większości w stylu secesyjnym, „także z bogato wyposażonym modelem Empire”.

Po zaprezentowaniu kilku modeli fortepianów, w 1904 roku Römhildt odważył się wyprodukować fortepian koncertowy o „niezwykłej długości 2,70 m”. Z okazji inauguracji kierownictwo zorganizowało „poranek muzyczny” w „pokoju rekreacyjnym” w Weimarze, w którym wystąpił Pan B. Stavenhaben, kapelmistrz Dworu Książęcego.

Na wystawie handlowo-przemysłowej w Hildburghausen w 1905 roku firma otrzymała najwyższe wyróżnienie – złoty medal.

I z tego okresu pochodzi nasze pianino.

Nowe kołki stroikowe, nowe struny, nowe tłumiki

Młoteczki i klawiatura są oryginale.

— Dlaczego pełnosprawne, używane pianino akustyczne jest dobrym wyborem? Pianina, w odróżnieniu np. od samochodów, nie tracą tak na wartości w miarę upływu lat. Wręcz przeciwnie: dobrze utrzymane, osiemdziesięcioletnie niemieckie pianino może być lepsze, niż nowe, pochodzące na przykład z Chin. Podstawą wartości pianina są wysokiej jakości materiały, precyzja wykonania i fortepianmistrzowska tradycja.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja, transport i wniesienie. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Jesteśmy w branży muzycznej od 25 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw:  warmińsko-mazurskiego, pomorskiego gratis!

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 25 lat doświadczenia w branży

Top