Jesteś tu
Strona główna > 6 000 — 7 900 > Pianino Sauter

Pianino Sauter

Pianino Sauter.stylowe pianino niemieckie!

Pianino Sauter, Niemcy

Cena  7 500 zł

Model 108 magnolia w otoczeniu czerni, polysk

Numer seryjny 24783

Rok produkcji 1962

Wymiary (cm): wysokość 108, szerokość 143, głębokość 54

Sauter. Piękny, zgrabny, magnoliowy w otoczeniu czerni na wysoki połysk. Szlachetny model pianina. „Jeżeli muzyka jest pokarmem miłości, graj”! Co prawda Szekspir, który napisał te słowa, nie grywał chyba na pianinie, ale już taki Beethoven — tak! I właśnie na Sauterze, bo Sauter to dwieście lat pięknej tradycji.

Sautery to chyba najbardziej na świecie niedoceniane wysokiej klasy instrumenty. Dlaczego? Bo nie są tak znane, jak topowe marki, ale nie ustępują w niczym najlepszym pianinom. Dynamit działania, piękny dźwięk, mocny bas, nienaganna mechanika, wspaniała, gładka praca klawiszy! Jesteśmy pod wrażeniem. To jedno z najlepszych pianin Sauter, z jakim mieliśmy dotąd do czynienia!

Nasz model pianina to nietypowy i topowy przedstawiciel modernistycznego i minimalistycznego stylu w projektowaniu mebli w latach 60 ubiegłego wieku. Małe, kompaktowe gabaryty, funkcjonalne kształty. Plus mechanizm młoteczkowy od Rennera! Dojrzały modernizm z lat sześćdziesiątych znów staje się modny! Elegancki i szarmancki Sauterek czeka więc na swój przytulny kącik. Odwdzięczy się swemu nabywcy najpiękniejszymi melodiami, klasycznym wyglądem i niezawodnym działaniem.

Nastrojony, nastrojowy, pokojowo ustawnie nastawiony 😀

Pięć lat gwarancji.

— A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić… Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają 😉  Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego gratis!

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 25 lat doświadczenia w branży

Top