Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > Pianino Irmler

Pianino Irmler

Pianino Irmler. Znakomite, salonowe pianino z Saksonii

Pianino Irmler, Niemcy

Cena 10 000 zł

Model Klassik 130, czarny półmat

Numer seryjny 26210

Rok produkcji 1930

Wymiary (cm): wysokość 130, szerokość 150, głębokość 65

Wnętrze pianina po generalnym remoncie, nowe struny i kołki stroikowe zapewnią mu przez  wiele dziesięcioleci trwałość stroju. Pianino to zostało również odrestaurowane zewnętrznie.

1818 Johann Christian Gottlieb Irmler założył swoją firmę w muzycznym mieście Lipsk. W ciągu kilku lat jego instrumenty zyskały dużą popularność. Stara fabryka wymagała rozbudowy. Zakupiono pobliski obszar, a w ciągu następnych 5 lat zbudowano nową fabrykę, w tym elektrownię parową. Ta duża inwestycja podkreśliła rosnący popyt na jego instrumenty we wczesnych latach.

1842 Johann Christian Gottlieb Irmler wynalazł nową akcję dla fortepianów, która pozwoliła na szybsze powtarzanie i lepszą kontrolę w porównaniu z konstrukcjami stosowanymi w tamtych czasach. W tym samym roku został uhonorowany przez króla Saksonii Wielkim Złotym Królewskim Królewskim Medalem Państwowym za swoje osiągnięcia. Najwyższa nagroda kraju związkowego Saksonia

1889 Znakomite fortepiany zyskały szeroką reputację, dzięki czemu jego instrumenty stały się bardzo popularne poza Cesarstwem Niemieckim. Wyeksportowano wiele instrumentów, głównie do kwitnącego imperium rosyjskiego i królestw skandynawskich.

1900 Irmler otrzymał wiele nagród, takich jak Wielki Złoty i Złoty Medal Jego Królewskiej Mości Króla Saksonii. Został powołany do noszenia oficjalnego tytułu dostawcy na dworze swojej Królewskiej Wysokości księcia Mecklemburg-Schwerin i jego Wysokości Księcia Anhalt.

1943 Wraz z wieloma innymi firmami pianistycznymi, w tym także Blüthner, fabryka została zbombardowana i spłonęła doszczętnie. Budynki fabryczne i duży magazyn zostały całkowicie zniszczone. Zwykle byłby to koniec udanej historii. Ale rodzina wkrótce po II wojnie światowej postanowiła rozpocząć działalność ponownie. W czasach okupacji rosyjskiej bardzo trudno było odtworzyć właściwe budynki nadające się do produkcji fortepianów. Po śmierci pana Irmlera rodzina wyjechała na zachód (1953 )r. Administracja wschodnioniemiecka postanowiła nie kontynuować tej wspaniałej historii.

 

Pianino posiada nowoczesną mechanikę dolnotłumikową firmy Langer22.

 

 

— Czy marka i kraj pochodzenia pianina ma znaczenie? Tak i jest to niezmiernie istotne. Pianino to owoc wieloletniej, często przekazywanej z pokolenia na pokolenie, tradycji. Proszę zauważyć, że najlepsze marki pianin mają nazwę, pochodzącą od nazwiska założycieli firmy: Grotrian Steinweg, Forster, Schimmel, Irmler… W przypadku innych dóbr marki nazwa marki zmienia się zwykle o wiele częściej. Tradycja i renoma — to podstawowe składniki pianina. Przed laty niemieckie pianina produkowane były w Niemczech, szwedzkie w Szwecji itd. Dziś to różnie bywa, większość produkcji przeniesiona zastała z powodu kosztów na daleki Wschód. To już nie ta jakość, co kiedyś. Dlatego proponujemy tylko sprawdzone marki i sprawdzone modele pianin.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego i wielu innych gratis!

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 30 lat doświadczenia w branży

Top