Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > Pianino Weinbach jak nowe w Olsztynie

Pianino Weinbach jak nowe w Olsztynie

Pianino Weinbach. Oryginalny, renomowany Weinbach. Tylko siąść i grać!

Pianino Weinbach, Czechy

Cena 13. 900 zł

Model Kalssik 117, brąz połysk

Nr seryjny 273186

Rok prod. 1990

Wymiary (cm): wysokość 117, szerokość 143, głębokość 54

Wśród wysokiej jakości instrumentów cenionych na całym świecie wymienia się pianina oraz fortepiany Weinbach. Wyróżniają się one wyjątkowym brzmieniem, którym wprawiają w zauroczenie zarówno pianistów, jak i słuchających

prawie nie używane

wszystko w należytym porządku

Pianina Weinbach

Historia sięga roku 1887, kiedy to Gerhard Wein założył warsztat specjalizujący się w produkcji pianin w niemieckim regionie Weinbach. Następnie przyjął dwóch asystentów, którzy pobierali nauki w Wiedniu i mogli wykorzystać posiadane umiejętności w firmie Gerharda Weina. Fabryka rozwijała się dynamicznie, była znana w Europie i na rynku amerykańskim. Dźwięk pianin i fortepianów Weinbach ceni się uznaniem do dziś. Od roku 1956 produkcja tych instrumentów została włączona do czeskiej fabryki Petrof. Opiera się ona na tradycji wyniesionej przez Weina oraz konstrukcji instrumentów Petrof. To zapewnia im niezwykłą stabilność i  bogaty ton. Przeznaczone są przede wszystkim do intensywnych ćwiczeń na przykład w szkołach, jednakże doświadczeni pianiści również doceniają te instrumenty.

a tak brzmi nasze pianino pod palcami Bożeny Sitek  ciotecznej pra pra.. wnuczki narzeczonej Chopina, Marii Wodzińskiej

https://youtube.com/shorts/QNoe698y4VI?feature=share

Są miłośnicy nowoczesnego, szklanego, „elektrycznego” brzmienia azjatyckich instrumentów. Są też zwolennicy gładkości, jedwabistości i romantycznych porywów. I właśnie dla nich są Weinbachy!

Pianino przetestowane, wyregulowane, nastrojone technicznie i optymistycznie! Czy również nasz model posiada reklamowany przez producenta, słynny „romantic sound”? O tym już muszą Państwo przekonać.

— A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić…Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają! Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja, transport i wniesienie. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Jesteśmy w branży muzycznej od 30 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Gwarancja jakości. Przedstawiamy tylko sprawdzone i wypróbowane przez nas wielokrotnie marki pianin i fortepianów. Działanie każdego instrumentu poddajemy testom i wnikliwej analizie. Dokonujemy wszelkich niezbędnych napraw i korekcji, aby mieć pewność, że instrument będzie bezawaryjnie służył Państwu przez długie lata.

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 30 lat doświadczenia w branży

Top