Jesteś tu
Strona główna > 5500 > Pianino Weissbrod w Sulejówku

Pianino Weissbrod w Sulejówku

Pianino Weissbrod. Legendarne niemieckie pianino z najlepszych lat niemieckiej fabryki.
Zachowane do dziś przedwojenne Weissbrody nadal zachwycają!

Pianino Weissbrod, Niemcy

Cena 7 900 zł

Model Klassik 130, czarny półmat

Numer seryjny 4929

Rok produkcji 1898

Wymiary (cm): wysokość 130, szerokość 151, głębokość 65

Pianino  produkcji niemieckiej sygn.  Weissbrod ma swoją niepowtarzalną historię. Firma  Weissbrod   istniała od 1884 do 1948.

Eisenberg, to miasto z największą liczbą fabryk fortepianów (prawie 40) w stosunku do liczby mieszkańców, leży między miastami Jena i Gera, w pobliżu Hermsdorfer Kreuz w Turyngii. Początki budowy fortepianów sięgają Johanna Gottfrieda Ammona. Wkrótce po 1800 roku został zarejestrowany jako „instrumentarz” (więcej ciekawych informacji na ten temat można znaleźć w książce „170 lat produkcji fortepianów w Eisenberg/Turyngia”, wydanej przez Erwina Bochinsky’ego). Fabryka fortepianów „R. Weißbrod” była największą fabryką fortepianów w Turyngii.

Po tym, jak firma została nagrodzona „Medalem Państwowym” (Leipzig) w 1897 r. i „Wielkim Złotym Medalem” (Lubeka) w 1899 r., otrzymała specjalną nagrodę pod koniec 1899 r.: „Firma R. Weißbrod, fabryka fortepianów w Eisenbergu (S.-A.), którego właściciel został niedawno mianowany zarządcą dworu książąt Saksonii-Altenburga, otrzymał Krzyż Honorowy z dużym złotym medalem postępu jako najwyższe wyróżnienie na wystawie generalnej w Lubece za fortepian dziecięcy i dwa pianina.

więcej informacji to historii firmy

Weißbrod, Robert

— Dlaczego pełnosprawne, używane pianino akustyczne jest dobrym wyborem? Pianina, w odróżnieniu np. od samochodów, nie tracą tak na wartości w miarę upływu lat. Wręcz przeciwnie: dobrze utrzymane, osiemdziesięcioletnie niemieckie pianino może być lepsze, niż nowe, pochodzące na przykład z Chin. Podstawą wartości pianina są wysokiej jakości materiały, precyzja wykonania i fortepianmistrzowska tradycja.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja oraz  transport i wniesienie na terenie województw mazowieckiego, pomorskiego i warminsko  – mazurskiego.  Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Jesteśmy w branży muzycznej od 25 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Pięć lat gwarancji.

Transport  na terenie całej Polski gratis!

Kontakt 600 131 007
Mirosław Mastalerz, fortepianmistrz, 30 lat doświadczenia w branży

Top