Jesteś tu
Strona główna > do 4500 > Sobota na Chmielnej 9

Sobota na Chmielnej 9

Pianina powracają na Chmielną 9

W Warszawie  jak zresztą w innych europejskich metropoliach w drugiej połowie XIX wieku zaczęły powstawać wytwórnie pianin i fortepianów jak przysłowiowe „grzyby po deszczu”. Rekordy wytwórni biły w tym czasie Berlin, Wiedeń, Paryż ale Warszawa też nie pozostawała w tyle.

W październiku br. jako czynny od ponad 30 lat  fortepianmistrz wynajmuję kilka pomieszczeń na parterze  budynku przy ul. Chmielnej 9 w Warszawie i otwieram salon sprzedaży pianin i fortepianów, który odtąd nosić będzie nazwę „SALON PIANIN I FORTEPIANÓW CHMIELNA 9”.

I co się okazuje?

Otóż pod tym adresem  na początku XX wieku mieściła się wytwórnia pianin i fortepianów Feliksa Juliana Nowickiego. Nie nazwał bym tego przypadkiem, to chyba jakaś siła wyższa mnie przyciągnęła do tego miejsca. Adres okazuje się szczęśliwy do pianin i fortepianów.

A jak się tutaj pracuje? Powiem tylko, że przychodzę rano, czasem nawet, że o 6.00  a wychodzę zwykle tuż przed 22.00.

Jednocześnie mam gdzie teraz przechowywać swoje fortepiany marki Steinway & Sons oraz Yamaha, które od ponad 20 lat wypożyczam na koncerty oraz różnego rodzaju eventy.

Fortepianów mam kilkanaście więc mogę sobie pozwolić teraz  na odpłatne udostępnienie czterech z nich (Steinway model C, Steinway model A, Yamaha model S6 oraz Ibach model 185)  już w czterech pokojach ćwiczeń dla pianistów. Ceny ustalam indywidualnie. Zgłoszenia  pod nr tel.  600131007

Za cztery dni sobota więc jest okazja by mnie odwiedzić na Chmielnej 9. Znajomi i przyjaciele, muzycy –  serdecznie Was zapraszam w godz. 11.00- 22.00. Kawa, herbata, winko, ciasteczka też będą. No i będzie można w końcu zobaczyć te sale ćwiczeń i prób po lekkim remoncie.

 

Taka to już tradycja, że  w soboty  na Chmielnej 9 się spotykamy.

Top