Jesteś tu
Strona główna > Pianina Grotrian Steinweg

Jedną z najlepszych firm, która zajmuje się produkcją pianin oraz fortepianów jest Grotrian Steinweg. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Brunszwiku i przoduje w wytwarzaniu instrumentów premium.

Pianina Grotrian Steinweg – kiedy wizja stała się rzeczywistością?

Początki firmy związane są z rokiem 1835, kiedy Heinrich Steinweg uruchomił w Niemczech swoją fabrykę. W roku 1850 wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, a przedsiębiorstwo przekazał swojemu synowi Theodorowi. Nowy właściciel z czasem przeniósł działalność do Brunszwiku. W 1856 roku wspólnikiem biznesmena został Fredrich Grotrian, który wraz z rodziną wykupił udziały Steinwega i prawo wykorzystania jego nazwiska, gdy ten wyjechał za ocean. Firma osiągała coraz znaczniejsze sukcesy. Jednakże kryzys gospodarczy lat dwudziestych podkopał ich interesy, które dodatkowo podupadły przez doszczętne zburzenie fabryki podczas II wojny światowej. Gdy nastąpił czas pokoju, szybko odbudowano fabrykę i w krótkim okresie firma wróciła na listę światowych producentów fortepianów. W latach 60 XX wieku po przegranym procesie wytoczonym przez dawnego Steinwega firma nie mogła wykorzystywać nazwiska pierwszego twórcy firmy na terenie Stanów Zjednoczonych.

Dla wielu współczesnych pianistów nazwa Grotrian jest określeniem kultowym bez konieczności dostawiania członu Steinweg. Firma istnieje do dzisiaj, a instrumenty tak jak kiedyś odznaczają się pięknym koncertowym brzmieniem wprawiającym w zachwyt artystów i słuchaczy.

<< Sprawdź naszą ofertę

Top