Jesteś tu
Strona główna > 5600-5900 > Pianino Schimmel w Sulejówku

Pianino Schimmel w Sulejówku

Pianino Schimmel. Salonowy model chippendale w brązowym połysku

Pianino Schimmel, Niemcy

Cena 5 900 zł

Model 8 Fortissimo, brąz polmat

Numer seryjny 64979

Rok produkcji 1959

Wymiary (cm): wysokość 108, szerokość 145, głębokość 52

instrument w oryginalnym bardzo dobrym stanie

minimale zużycie mloteczkow

Tradycja i kunszt! Jedna z najsłynniejszych niemieckich marek, kilkadziesiąt medali i wyróżnień, wielka historia niemieckiej szkoły budownictwa fortepianów i pianin.

Od 130 lat w Wilhelm-Schimmel-Pianofortefabrik GmbH czwarta już generacja rodziny Schimmel produkuje najwyższej jakości instrumenty. A co mamy w środku pianino Schimmel ? Wzorowy porządek

— Dlaczego pełnosprawne pianino akustyczne jest dobrym wyborem? Pianina, w odróżnieniu np. od samochodów, nie tracą tak na wartości w miarę upływu lat. Wręcz przeciwnie, dobrze utrzymane, czterdziestoletnie, tak jak to, pianino może być lepsze, niż nowe, pochodzące na przykład z Chin. Podstawą wartości pianina są wysokiej jakości materiały, precyzja wykonania i fortepianmistrzowska tradycja.

— Czy marka i kraj pochodzenia pianina ma znaczenie? Tak i jest to niezmiernie istotne. Pianino to owoc wieloletniej, często przekazywanej z pokolenia na pokolenie, tradycji. Proszę zauważyć, że najlepsze marki pianin mają nazwę, pochodzącą od nazwiska założycieli firmy: Grotrian Steinweg, Forster, Schimmel, Petrof… W przypadku innych dóbr marki nazwa marki zmienia się zwykle o wiele częściej. Tradycja i renoma — to podstawowe składniki pianina. Przed laty niemieckie pianina produkowane były w Niemczech, szwedzkie w Szwecji itd. Dziś to różnie bywa, większość produkcji przeniesiona zastała z powodu kosztów na daleki Wschód. To już nie ta jakość, co kiedyś. Dlatego proponujemy tylko sprawdzone marki i sprawdzone modele pianin.

Transport wraz z wniesieniem  na terenie województw mazowieckiego, pomorskiego i warminsko  – mazurskiego gratis!

Kontakt 600 131 007

Mirosław Mastalerz, fortepianmistrz, 30 lat doświadczenia w branży

Top