Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > Pianino Seiler

Pianino Seiler

Pianino Seiler. Z legendarnej  fabryki. Pianino w stylu chippendale

Pianino Eduard Seiler, Niemcy / Dania

Cena 6 900 zł

instrument zarezerwowany !

Model chippendale, ciemny brąz półpołysk

Numer seryjny; 84297

Rok produkcji 1957

Wymiary (cm): wysokość 115, szerokość 144, głębokość 56

Obudowa — oryginalna

Mechanika — oryginalna

Struny i kołki stroikowe — oryginalne

Dno rezonansowe — oryginalne

A w środku? Renner!

Instrument z najlepszych powojennych lat produkcji, kiedy ta legnicka fabryka kontynuowała produkcję w Danii.  Poniżej oryginalne dokumenty sprzedaży.

A teraz już pora zasiąść przy naszym pianinie i przenieść się w czasy, kiedy instrumenty posiadały własną duszę i produkowane były na wiele, wiele lat niezawodnej eksploatacji.

To tradycyjne pianino, wysokie, solidne i ciężkie. — A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić… Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają ?  Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

Jesteśmy w branży muzycznej od 25 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Pianino wyregulowane, przetestowane i nastrojone.

Pięć lat gwarancji.

Transport wraz z wniesieniem na terenie województw: mazowieckiego, śląskiego, warmińsko-mazurskiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, a także innych — gratis!

Kontakt 600 131 007

Mirosław Mastalerz, fortepianmistrz, 30 lat doświadczenia w branży

Top