Jesteś tu
Strona główna > Pianina Petrof

Wśród wysokiej jakości instrumentów cenionych na całym świecie wymienia się pianina oraz fortepiany Petrof. Wyróżniają się one wyjątkowym brzmieniem, którym wprawiają w zauroczenie zarówno pianistów, jak i słuchających.

Pianina Petrof

Firma została utworzona w roku 1865 przez Antoniego Petrofa. Przedsiębiorstwo prężnie się rozwijało, zwiększając zasięg swojej działalności. Pierwszy instrument oznaczony logo marko został wyeksportowany w 1894 roku. Po śmierci Antoniego Petrofa zarząd nad przedsiębiorstwem przejęli jego synowie. W 1928 roku wraz z amerykańską firmą Steinway otwarta została filia w Londynie. Firma zdobyła wiele nagród i odznaczeń. Przedsiębiorstwo istnieje do dziś, jest marką cenioną i rozpoznawaną na całym świecie. Od 2001 roku przedsiębiorstwem zarządza Zuzana Ceralova Petrofova, która jest przedstawicielką piątego pokolenia rodziny Petrof.

Podkreślić należy fakt, że pianina tego twórcy to wyjątkowa marka tworząca instrumenty, których dźwięk jest pełny i wyrazisty oraz przepełniony urokiem. Konstrukcja instrumentów jest zachwycająca, wygląd perfekcyjny. Przedsiębiorstwo Petrfo dba o każdy szczegół w produkcji swoich instrumentów.

<< Sprawdź naszą ofertę

Top