Jesteś tu
Strona główna > Pianina Steinway

Firma Steinway specjalizująca się w produkcji pianin najwyższej klasy powstała w Stanach Zjednoczonych. Założycielem był Niemiec Henry Englehard Steinway. Przez pierwsze lata Henry i jego synowie pracowali nad projektem wspaniałego instrumentu, którym był nowoczesny fortepian. Swojemu dziełu poświęcali każdą chwilę. Drewno wykorzystane do produkcji poszczególnych fragmentów instrumentu musiało wyróżniać się stałym poziomem wilgotności. Obecnie firma, bazując na tradycji, produkuje instrumenty wysokiej jakości, których brzmienie wprawia w zachwyt wielu pianistów na całym świecie.

Historia pianin Steinway

Przed powstaniem marki Steinway, jej twórca Henry Englehard Steinway był już doświadczonym rzemieślnikiem, gdyż miał wówczas na swoim koncie 482 wytworzone fortepiany. Początki działalności firmy to niewielka siedziba znajdująca się na strychu jednego z budynków na Manhattanie. Pierwszy fortepian sprzedany za 500 dolarów dzisiaj jest eksponatem zdobiącym wnętrza największego muzeum USA The Metropolitan Museum of Art. Pierwsze 30 lat funkcjonowania firmy to bardzo korzystny czas obfitujący we wspaniałe nagrody. Obecnie jest to ceniona i rozpoznawana na świecie marka.

Pianino Steinway

Każde pianino Steinway to produkt najwyżej klasy, którego brzmienie i reakcja na dotyk wprowadza w zachwyt każdą osobę, zarówno wyróżniającą się wyjątkowym słuchem muzycznym oraz niemającą takiej zdolności. Te instrumenty to profesjonalizm w każdym szczególe.

<< Sprawdź naszą ofertę

Top