Jesteś tu
Strona główna > Pianina Schimmel

Rodzinna firma Schimmel od czterech pokoleń wkłada ogromną pasję w produkcję pianin i fortepianów. Nieodmiennie wykorzystuje najlepsze materiały w postaci wełny specjalnego gatunku owiec, a także drewna górskiej odmiany świerku. Co więcej, przedsiębiorstwo opracowało wyjątkowy proces powolnego suszenia drewna do stałego poziomu wilgotności. Firma Schimmel jako jedna z nielicznych producentów niemieckich uzyskała certyfikat autentyczności.

Pianina Schimmel – początki

W roku 1885 Wilhelm Schimmel otworzył warsztat w Lipsku. Firma się rozwijała, a powstające instrumenty zaskakiwały doskonałym brzmieniem, zaawansowaną techniką oraz pięknym wyglądem. W roku 1827 przedsiębiorstwo przejął syn Wilhelma i przeniósł działalność do Brunszwiku. Fabryka prężnie się rozwijała, w roku 1950 pianina Schimmela były najczęściej kupowanymi instrumentami w Niemczech. Wysyłane one były również na cały świat. W 1961 roku nowym szefem przedsiębiorstwa został Nikolaus Wilhelm Schimmel, który aby zwiększyć sprzedaż musiał zainwestować w nowe obszary działalności, takie jak badania i rozwój. Przez lata działalności firma nie obawiała się nowości. Odwaga w dziedzinie innowacji i pasja produkcji instrumentów stanowią gwarancję doskonałej jakości fortepianów Schimmel.

Podkreślić należy, że pianina te wyróżniają się matematyczną perfekcją, są źródłem wspaniałego dźwięku, a do ich pokrycia wykorzystywany jest lakier fortepianowy zgodnie z przekazaną tradycją (półtora kilograma na metr kwadratowy powierzchni).

<< Sprawdź naszą ofertę

Top