Jesteś tu
Strona główna > pow. 8 000 > Fortepian Carl Mand biały

Fortepian Carl Mand biały

fortepian niemiecki Carl Mand biały

Cena 29.000PLN

Model 158

Nr ser. 54830

rok produkcji 1913

wymiary: długośc 158 cm;

Dane biograficzne Carla Manda Sr. są rzadkie. Jego ojciec Nikolaus Mand był stolarzem i winiarzem w Horchheim koło Koblencji. Nieopodal jego gospodarstwa znajdowała się letnia rezydencja berlińskiego bankiera Mendelssohna, do którego okazjonalnie przyjeżdżał jego krewny, kompozytor Felix Mendelssohn Bartholdy . Rodzina Mendelssohnów początkowo zachęcała brata Carla Manda, Nikolausa , do pogłębiania wiedzy o muzyce i budowie fortepianów w Wiedniu . Jednak po jego śmierci Carl wkroczył i udał się do Wiednia, gdzie od 1827 roku kształcił się jako budowniczy fortepianów. Po powrocie w 1835 roku założył w Koblencji własny warsztat fortepianowy, który przez następne dziesięciolecia odnosił sukcesy i eksportował swoje instrumenty na cały świat. Po Carlu Mandie Seniorze Po przejściu na emeryturę w 1881 roku firmę przejął jego syn Carl Mand Jr. jedyne kierownictwo. Został mianowany dostawcą na dwór cesarzowej niemieckiej. W 1903 roku z przekonaniem wychwalał swoją firmę jako „jedyną fabrykę na świecie, która w ciągu 23 lat zdobyła 24 pierwsze nagrody, w tym 11 na wystawach światowych”.

Carl Mand Jr. zmarł bezpotomnie 26 grudnia 1906 r. Następnie w 1907 roku firma została przekształcona w spółkę akcyjną pod nazwą Rheinische Pianofortefabriken AG, dawniej C. Mand . W tym samym roku nowo utworzona spółka przejęła konkurencyjną firmę Heinrich Knauß & Söhne, która również od 1832 roku miała swoją siedzibę w Koblencji . W 1911 roku zakupiono trzecią fabrykę w Andernach . W tym czasie pod kierunkiem Paula Kapplera († 13 stycznia 1925) zatrudnionych było około 450 osób i produkowano ponad 3000 instrumentów rocznie. Oddział istniejący wcześniej w Bonn (prawdopodobnie oddział handlowy bez własnej produkcji) został w 1915 roku przeniesiony do Kolonii, a siedziba w Bonn nadal pełniła funkcję magazynu i warsztatu napraw modeli fortepianów ; w tym czasie oddział znajdował się pod zarządem technik fortepianu C. Merz . [1] Clara Hölscher-Mand , która w tym samym roku została wymieniona jako członek rady nadzorczej [2] , a pośmiertnie określona jako współzałożycielka spółki lub spółki akcyjnej, zmarła 2 września 1923 roku w Bad Godesberg; była prawdopodobnie siostrą Carla Manda Jr.

Pierwsza wojna światowa i inflacja spowodowały gwałtowny spadek produkcji i upadek gospodarczy, z którego firma mogła się podnieść dopiero przez kilka lat po 1923 roku. W 1925 roku w Weilburgu wybudowano kolejną filię fabryki i produkcja powróciła do przedwojennego poziomu. Jednak światowy kryzys gospodarczy , który rozpoczął się w 1929 roku, doprowadził do zaprzestania działalności gospodarczej i ostatecznego rozwiązania firmy 13 października 1930 roku.

https://www.carl-mand.de/

Tak brzmi nasz fortepian, gra Maja Babyszka

5 lat gwarancji

— A może lepsze byłoby pianino cyfrowe? Nie zabierze wiele miejsca, nie trzeba go stroić…Rzeczywiście, pianina cyfrowe są lekkie i to ich jedyna zaleta. Zasada jest taka: ktoś, kto nauczył się grać na pianinie tradycyjnym, poradzi sobie też z grą na cyfrowym. W odwrotną stronę to nie zadziała! Dlatego naukę należy zaczynać i doskonalić warsztat tylko i wyłącznie na akustycznym instrumencie. Nic nie zastąpi mechanicznej klawiatury i naturalnego dźwięku. Proszę zauważyć, że większość wybitnych pianistów nie gra na instrumentach cyfrowych. Owszem, jak muszą, to pewnie zagrają! Więc czemu, na przykład, nasz klient i znakomity pianista Waldemar Malicki, na swoje występy taszczy ciężki fortepian? Przecież mógłby wziąć torbę z jakimś cyfrowym składakiem! Może takie porównanie: zaczynanie nauki gry na instrumencie cyfrowym, to jak uczenie się jazdy samochodem na elektronicznym symulatorze.

— Co jeszcze liczy się w ocenie oferty pianina? Gwarancja oraz  transport i wniesienie na terenie województw mazowieckiego, pomorskiego i warminsko  – mazurskiego. Co z tego, że kupi się pianino okazyjnie tanio, skoro koszt transportu może przewyższyć jego wartość? Jesteśmy fachowcami również w dziedzinie transportu fortepianów i pianin. Dlatego poradzimy sobie z każdym przypadkiem. Dajemy też 5 lat gwarancji na sprzedawane przez nas instrumenty. To oznacza, że można u nas dokonać bezpiecznego i komfortowego zakupu.

Jesteśmy w branży muzycznej od 30 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Gwarancja jakości. Przedstawiamy tylko sprawdzone i wypróbowane przez nas wielokrotnie marki pianin i fortepianów. Działanie każdego instrumentu poddajemy testom i wnikliwej analizie. Dokonujemy wszelkich niezbędnych napraw i korekcji, aby mieć pewność, że instrument będzie bezawaryjnie służył Państwu przez długie lata.

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 30 lat doświadczenia w branży

Top