Jesteś tu
Strona główna > 6 000 — 7 900 > Pianino Rösler w Sulejówku

Pianino Rösler w Sulejówku

Pianino Rösler, klasyczne, znakomite!

Pianino Rösler, Czechosłowacja

cena 4.900 PLN

Model 109, orzech  mat

Numer seryjny 62890

Rok  produkcji 1970

Wymiary (cm): wysokość 109, szerokość 143, głębokość 57

Okres lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych ubiegłego wieku to dobry czas tej czechosłowackiej fabryki, założonej niegdyś przez Gustawa Röslera. Fabryka, która powstała w 1878 roku, była jedną z największych w całej Monarchii Austro-Węgierskiej. Po II wojnie światowej, w roku 1948, zakład co prawda znacjonalizowano, ale i tak czechosłowackie fortepiany i pianina były najlepsze w całym dawnym bloku wschodnim. Nic dziwnego, w fabryce pracowali jeszcze przedwojenni fachowcy i kształcili swoich następców. Czechosłowackie instrumenty były cenione na Zachodzie i często kupowane.

Znakomicie zachowany i perfekcyjnie funkcjonujący mechanizm młoteczkowy pozwala na dużą swobodę grania, nie zawiedzie nawet wytrawnego pianisty. Naszym zdaniem, w tej kategorii rozmiarowej pianin, nasz Rösler pokonuje nawet najlepsze japońskie marki!

Instrument przetestowany i nastrojony. Czekam na Ciebie 🙂

— Czy marka i kraj pochodzenia pianina ma znaczenie? Tak i jest to niezmiernie istotne. Pianino to owoc wieloletniej, często przekazywanej z pokolenia na pokolenie, tradycji. Proszę zauważyć, że najlepsze marki pianin maja nazwę, pochodzącą od nazwiska założycieli firmy: Grotrian Steinweg, Forster, Schimmel, Petrof, czy właśnie Rösler.  W przypadku innych dóbr marki nazwa marki zmienia się zwykle o wiele częściej. Tradycja i renoma — to podstawowe składniki pianina. Przed laty niemieckie pianina produkowane były w Niemczech, szwedzkie w Szwecji itd. Dziś to różnie bywa, większość produkcji przeniesiona zastała z powodu kosztów na daleki Wschód. To już nie ta jakość, co kiedyś. Dlatego proponujemy tylko sprawdzone marki i sprawdzone modele pianin.

Jesteśmy w branży muzycznej od 25 lat. Specjalizujemy się też w dostarczaniu fortepianów i pianin na koncerty. Rocznie obsługujemy ponad 300 imprez: koncertów, eventów i programów telewizyjnych. Zaufało nam wielu wybitnych pianistów, między innymi Waldemar Malicki i Filharmonia Dowcipu, Leszek Możdżer, Janusz Olejniczak.

Pianino wyregulowane, przetestowane i nastrojone.

Pięć lat gwarancji.

Transport  i wniesienie na terenie województw mazowieckiego, pomorskiego i warminsko  – mazurskiego.— gratis!

Kontakt 600 131 007
Mirek, fortepianmistrz, ponad 25 lat doświadczenia w branży

Top